ČSR zlatým partnerem SNS 2016

Největší svátek vojvodinských Slováků – 55. Slovenské národní slavnosti proběhli od 31. července do 7. srpna 2016 v Srbsku.

Konali se pod záštitou slovenského předsednictví v Radě Evropské unie a finančně na ne přispěli: Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, Československý ústav zahraniční v Prahe, Ministerstvo kultury a informování Republiky Srbsko, společnost CZECHOSLOVAK REAL a další partneři.

SNS v Srbsku se zúčastnili vrcholní představitele SR, J.E. Dagmar Repčeková velvyslankyně SR v Srbsku, ministr školství SR Peter Plavčan, prezidentka NRSNM Anna Tomanová-Makanová, státní tajemník SR Branislav Ondruš, předseda MS Marián Tkáč, prvý předseda obnovené MSJ Michal Spevák, podpředseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Peter Prochácka, generální konzul SR v Maďarsku Igor Furdík, a další.

Společnost ČSR - CZECHOSLOVAK REAL reprezentovala delegace v čele s jednatelem Ing. Vladislavem Stankem, MBA. Slovenské národní slavnosti (SNS) v Srbsku jsou největší svátek vojvodinských Slováků a probíhají každoročně v srbském Báčském Petrovci. Společnost CZECHOSLOVAK REAL byla zlatým partnerem těchto slavností pro rok 2016, čímž dostála svého závazku, který v září 2015 na podnikatelské misi s premiérem České republiky Bohuslavem Sobotkou o vstupu na srbský trh a podpoře místních krajanů avizovala.

V rámci programu SNS podepsal jednatel společnosti ČSR Ing. Vladislav Stanko, MBA na jednání s novým předsedou obce p. Srďanem Simičem smlouvu o partnerství, což je první krok ke dlouhodobé spolupráci s novým vedením obce. V průběhu slavnostního programu v Slovenském vojvodinském divadle došlo k setkání jednatele p. Ing. Vladislava Stanka, MBA s J. E. Dagmar Repčekovou, velvyslankyní SR. Postupně proběhli další jednání s významnými představiteli místního politického, podnikatelského i kulturního života.

Ve velké síni Shromáždění Báčskopetrovské obce předseda obce Srđan Simić přijal delegace partnerských míst: ze Staré Ľubovne, Nitry, Ružomberku, Martina, Nadlaku, Vukováru a Babušnice, jako i delegaci z Prahy, v čele s majitelem společnosti CZECHOSLOVAK REAL Ing. Vladislavem Stankem, MBA který je zlatým sponzorem SNS a který do Petrovca přišel spolu s Barborou Palovičovou, riaditeľkou MISS FOLKLOR představit nové projekty a možnosti spolupráce.

V průběhu SNS měla delegace i další úkol, kde v rámci projektu Sjednocení v jedné unii podporovaného z dotací EU přednášela členka spolku Československého Renomé o zkušenostech z čerpání evropských dotací v ČR.

Daj nám, Pane, lásky čistej..., tak pojmenovali sobotní galaprogram folklórních souborů, který byl věnován výročím: 25 let obnovených SNS (55. výročí) a 150 let divadelnictví v Petrovci.
V mene organizátora programu se přihovořila prezidentka MSS Katarína Melegová-Melichová, přítomné pozdravil státní tajemník SR Branislav Ondruš a program otevřel podpředsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí PhDr. Peter Prochácka.

Vystoupili účinkující soubory FS SKUS Jednota zo Šídu, FS Vreteno z Kysáča, chlapčenská spevácka skupina pri DK Michala Babinku z Padiny, KUS Petrovská družina, FS KUS Mladosť z Lugu, SKUS Pivnica - mužská spevácka skupina a FS V pivnickom poli, z Kovačice dievčenská spevácka skupina a FS Rozmarín, FS Šafárik z Nového Sadu, sólistka Irena Nosáľová z Padiny a na závěr FS KOS Jednota z Hložian. Program uzavřeli společným závěrečným tancem Slovák som ja a matiční hymnou Po nábreží koník beží.

Zdroj: Obec Báčsky Petrovec
http://www.backipetrovac.rs/

Zdroj: Rádio-televízia Vojvodina
http://www.rtv.rs/sk/
https://www.youtube.com/watch?v=CUrfJ3Hm8wA

Zdroj: TV Petrovec
https://www.facebook.com/tvpetrovec/videos/301985750154443/?pnref=story
http://www.tvpetrovec.com/denne-relacie/3419-050816.html
ZVON čas:20:49

Zdroj: Kulpin.net
http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/9455-sns-piatok

Zdroj: Ústav pre kultúru vojvodinských slovákov
http://www.slovackizavod.org.rs/vesti/vid/14894

Zdroj: Teraz.sk
http://www.teraz.sk/…/na-slovenske-narod…/210897-clanok.html

Zdroj: CZECHOSLOVAK REAL
http://www.csr-cz.eu/…/jednatel-csr-p-ing-vladislav-stanko…/
https://www.czechoslovak.rs/

 

SNS Srbsko 2016 (12) SNS Srbsko 2016 (8)
   
SNS Srbsko 2016 (9) SNS Srbsko 2016 (7)
   
SNS Srbsko 2016 (13) SNS Srbsko 2016 (14)
   
 SNS Srbsko 2016 (2)  SNS Srbsko 2016 (5)
   
 SNS Srbsko 2016 (4)  SNS Srbsko 2016 (11)
   
 SNS Srbsko 2016 (6)  SNS Srbsko 2016 (10)
   
 SNS Srbsko 2016 (3)  SNS Srbsko 2016 (1)
        
    

Odborná způsobilost
detektiv-na-web.jpg

 ČSR partnerem
trebbia2011_mala.jpg

Pomozte dětem

pomozte detem.jpg

 Nadace Taťány Kuchařové

ČSR hlavním partnerem

MITROPA CUP 2014

ČSR generálním partnerem

ČSEŽ 2013
ČSEŽ 2012

ČSR hlavním partnerem
logo_MSIPCA.jpg

    
ČSR na Facebooku
../images_obsah/leva-upoutavka/_1282039467-facebook.jpg

ČSR je řádným členem:

Člen hospodářské komory české republikylogo_esboc.jpg
ČKDSCKBS.jpglogoRKCR.jpg../images_obsah/loga-partneri/logoRKSR.jpg

Partneři ČSR:

 logo_fsi.jpg

logo FBI.jpg

 

grafika
Copyright 2009 ČSR CZECHOSLOVAK REAL (cz), S.R.O.